top of page

Spiritual Growth

Public·42 Kingdom Warriors
Maverick Long
Maverick Long

Zombi virüsü araştırması: Fransız bilim insanlarından çarpıcı bulgularSosyal medya "zombi insan" iddialarıyla çalkalanıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin'de bir metroda çekilen videoda, kadın yolcunun bir erkeğin üzerine atlayarak yüzünü parçaladığı görüntüler yer almıştı.


Derleyen: Mine Bozkurt - posta.com.tr Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi mikrobiyoloğu Jean-Marie Alempic tarafından yönetilen araştırma, son günlerde viral haline geldi. Bunun nedeni ise 50 bin yıldır donmuş halde olan ve zombi virüs olarak adlandırılan 'bilinmeyen eski bir virüsün' Rusya'daki gölden çıkarılmasıydı. Araştırma henüz hakem denetiminden geçmedi ancak virüsün insan, hayvan ve bitkiler üzerinde feci sonuçlara yol açabileceği öne sürülüyor.
zombi virüsü son dakikaAraştırmacılar, donmuş bölgelerden çıkarılan organizmaları incelemek için 'zombi virüslerin' bazılarını yeniden canlandırdı. 'Pandora'nın Kutusu' mitolojik hikayesine ithafen, uyandırılan virüslerden birine Pandoravirüs adı verildi ve bu virüs tam 48.500 yaşındaydı. Bu da diğer organizmaları enfekte etme potansiyeline sahip olan yeniden uyandırılan bir virüs için rekor bir yaş. Aynı ekip 2013 yılında Sibirya'da 30 bin yıllık bir virüs keşfetmişti.


Virüslerin canlı kültürlerini inceleyen bilim insanları, tüm 'zombi virüslerin' bulaşıcı olma potansiyeline sahip olduğunu ve bu nedenle de dünya için bir 'sağlık tehdidi' oluşturduğunu ortaya çıkardı. Sürekli eriyen buzullar nedeniyle uzun süredir uykuda olan virüslerin yeniden uyanmaya başlaması nedeniyle bilim insanları, COVID-19 tarzı salgın görebileceğimizi öne sürüyor.


Uyandırılan Pandoravirüs, buz dağının yalnızca görülen kısmı. Zira henüz keşfedilmeyi bekleyen virüsler var. Pandoravirüs haricinde, Haziran 2021'de Rus bilim adamları, Kuzey Kutbu'nda 24.000 yıldır donmuş olan "zombi" bakteriyi diriltmişlerdi.


zombi virüsü son dakika haberleri


zombi virüsü son dakika gelişmeleri


zombi virüsü son dakika video


zombi virüsü son dakika yorumları


zombi virüsü son dakika canlı yayın


zombi virüsü son dakika fotoğrafları


zombi virüsü son dakika bilim


zombi virüsü son dakika sağlık


zombi virüsü son dakika tehlike


zombi virüsü son dakika araştırma


zombi virüsü son dakika permafrost


zombi virüsü son dakika Sibirya


zombi virüsü son dakika Fransa


zombi virüsü son dakika ABD


zombi virüsü son dakika İngiltere


zombi virüsü son dakika Türkiye


zombi virüsü son dakika corona


zombi virüsü son dakika vizon


zombi virüsü son dakika ağustos böceği


zombi virüsü son dakika kılıç


zombi virüsü son dakika kedi


zombi virüsü son dakika harita


zombi virüsü son dakika kent


zombi virüsü son dakika film


zombi virüsü son dakika oyun


zombi virüsleri nelerdir


zombi virüsleri nasıl bulaşır


zombi virüsleri nasıl canlanır


zombi virüsleri nasıl öldürülür


zombi virüsleri nasıl tedavi edilir


zombi virüsleri neden tehlikelidir


zombi virüsleri nerede bulunur


zombi virüsleri ne zaman ortaya çıktı


zombi virüsleri ne kadar yaşar


zombi virüsleri ne işe yarar


zombi virüssüz hayat mümkün mü


zombi virusu ile ilgili kitaplar


zombi virusu ile ilgili filmler


zombi virusu ile ilgili diziler


zombi virusu ile ilgili oyunlar


zombi virusu ile ilgili belgeseller


zombi virusu ile ilgili makaleler


zombi virusu ile ilgili teoriler


zombi virusu ile ilgili komplo teorileri


zombi virusu ile ilgili gerçekler


en eski ve en yeni zombi virusu hangisi


Zombi virüsü mümkün mü? Zombi insan gerçek mi? Sosyal medya "zombi insan" iddialarıyla çalkalanıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin'de bir metroda çekilen videoda, kadın yolcunun bir erkeğin üzerine atlayarak yüzünü parçaladığı görüntüler yer almıştı. Peki Zombi virüsü mümkün mü? Zombi insan görüntüleri gerçek mi? Çin, Kolombiya ve Türkiye'de zombi insan görüntüleri haberimizde...


Neyse ki, bu zombi virüsünün oluşturduğu birincil tehdidin mikroskobik amip popülasyonu olduğu görülüyor. Yine de bilim adamları, Pandoravirüsler ve "mikrop taklit eden" virüs veya Mimivirüs dahil olmak üzere başka büyük virüsler de keşfettiler. Bu virüslerin patolojisi henüz bilinmemekle birlikte, insanlarda dev virüslere karşı antikorlar tespit edilmiştir - bu, dev virüslerin bizi konakçıları yapabileceği anlamına gelir.


Claverie ve ekibi, son çalışmalarında, birkaç yeni 'zombi' virüsü türünü yeniden hayata döndürebildi ve her birinin hala kültür amiplerine bulaşabildiklerini ortaya koydu. Claverie, bunun hem bilimsel açıdan ilgi çekici bir bulgu hem de bağlantılı bir halk sağlığı tehdidi olarak görülmesi gerektiğini belirtti.


About

Welcome to the MBKI Spiritual Growth Group... Paul said when...

Kingdom Warriors

bottom of page